رفتن به نوشته‌ها

سند حمایت از سالمندان اجرایی می شود

معاون درمان وزارت بهداشت از تدوین و اجرای سند حمایت از سالمندان خبر داد.


به گزارش ایسنا، دکتر سعید کریمی در دومین کنگره بین المللی سالمندی سالم در تبریز گفت: سند حمایت از سالمندان به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی وزارت بهداشت ابلاغ شده و ساز و کار اجرای آن تدوین و عملیاتی می‌شود.


وی افزود: با توجه به بین المللی بودن چنین کنگره هایی ضروری است در کنار مولفه‌های علمی به بحث فرهنگ اسلامی و ایرانی توجه ویژه صورت گرفته و از این فرصت برای معرفی فرهنگ دینی و ایرانی استفاده شود.


معاون درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: سالمندان را به عنوان گروهی که باید گیرنده خدمت باشند نمی‌دانیم، بلکه گروه فعال می‌دانیم که برای ما مانند گنجینه‌ هستند؛ چرا که فرهنگ ما با دیگر کشورها تفاوت دارد و در قرآن کریم سفارشات بسیاری در احترام به سالمندی و والدین داریم.


کریمی خاطر نشان کرد: پیش از روی کار آمدن دولت سیزدهم، ۸۵‌ تخت توانبخشی داشتیم، اما اکنون ۳۰۰ تخت نیز به چرخه خدمت اضافه شده و به طور مرتب تجهیزات را به دانشگاه‌های علوم پزشکی تحویل می‌دهیم تا بحث توانبخشی توسعه یابد.


بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی با تاکید بر حمایت از سالمندان، گفت: با تدابیر صورت گرفته لایحه حمایت از سالمندان به مجلس می‌رود تا ابلاغ شود. گروه‌های مختلف جمعیتی در وزارت بهداشت مورد توجه قرار دارند و درمان سرپایی و بستری کودکان زیر هفت سال در مراکز خدماتی بهداشتی و دولتی و واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس در هفت استان آغاز شده است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *