رفتن به نوشته‌ها

تولید ۸ ۵ میلیون اثر فرهنگی و هنری با موضوع امام رضا ع بانک

ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) از تولید بیش از ۸.۵ میلیون اثر فرهنگی، هنری، علمی و رسانه ای با موضوع امام رضا (ع) در ۲۰ سال برگزاری جشنواره و همایش های امام رضا(ع) خبر داد.


مرتضی سعیدی زاده، امروز(۲۸ شهریور) در کرمانشاه در نشستی خبری با اشاره به شروع برگزاری جشنواره و همایش های امام رضا (ع) از سال ۱۳۸۱ گفت: این جشنواره ها و همایش ها در ابتدا زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان برگزار شد، اما از سال ۱۳۹۱ با راه اندازی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) برگزاری آنها به این بنیاد واگذار شد.


وی افزود: امسال بیستمین دوره برگزاری این همایش های علمی و جشنواره های فرهنگی و هنری در کشور برگزار شد و ۲۰ استان ۲۰ همایش و جشنواره را برگزار کردند.


سعیدی زاده گفت: در مجموع سالانه ۱۶ جشنواره فرهنگی و هنری و چهار همایش علمی با موضوع امام (ع) در ۲۰ استان کشور برگزار می شود.


این مسئول گفت: درسال جاری نیز تاکنون ۱۵ جشنواره برگزار شده و تنها جشنواره گرافیک استان قم به همراه چهار همایش علمی در استان های کرمانشاه، اردبیل، مرکزی و ایلام باقی مانده که تا پایان مهرماه برگزار می شود.


سعیدی زاده از ارسال بیش از ۲۰۰ مقاله به چهار همایش علمی امام رضا (ع) خبر داد و افزود: هنوز فرصت ارسال آثار به این همایش ها باقی است.


وی با اشاره به ارتقا گرید علمی این همایش گفت: در حال حاضر مجوز ISC را برای این همایش اخذ کرده ایم که در ارتقا علمی شرکت کنندگان در همایش ها موثر خواهد بود.


وی در ادامه با اشاره به تولید ۸.۵ میلیون اثر فرهنگی، هنری، علمی و رسانه ای با موضوع امام رضا (ع) طی ۲۰ سال برگزاری جشنواره ها و همایش های امام رضا (ع) گفت: در حال حاضر یکی از چالش های ما انباشت آثار است.


وی افزود: هدف ما از برگزاری این همایش ترویج فرهنگ رضوی است، بنابراین باید بتوانیم بازتاب این آثار را در سطح جامعه داشته باشیم.


سعیدی زاده از تشکیل بانک اطلاعاتی این آثار خبر داد و افزود: برنامه داریم سال آینده در روز میلاد امام رضا (ع) فاز اول این بانک اطلاعاتی را به بهره برداری برسانیم.


وی افزود: با تشکیل این بانک، دسترسی عموم به این آثار امکان پذیر می شود.


سعیدی زاده در خصوص تولید فیلم و سریال با موضوع امام رضا (ع) هم گفت: امسال رایزنی هایی در این زمینه انجام داده ایم تا بتوانیم در جشنواره فیلم فجر سال آینده یک فیلم با موضوع امام رضا (ع) داشته باشیم.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگردستگاه تصفیه آبلینک مطالب دیگرروش‌های انتخاب و خرید نهال‌های سالم برای باغبانی

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *