رفتن به نوشته‌ها

انواع کولر صنعتی سانتریفیوژ و ویژگی‌ها

کولرهای صنعتی به چند دسته تقسیم می‌شوند که اصلی ترین آن‌ها کولر آکسیال و کولر آکسیال می باشند و توسط شرکت های بسیاری تولید می‌شوند اما مدرن‌ترین کولرهای صنعتی توسط شرکت و برند سرماسان تولید و به دست مردم می‌رسد.

کار کرد کولر صنعتی سانتریفیوژ مانند سایر کولر های تبخیری، بر تبخیر آب استوار است. علت تغییر فاز جهت انقال حرارت در سیستم های سرمایشی، آنتالپی تبخیر قابل توجه سیال می باشد. وقتی که تغییر فاز آب از مایع به تبخیر صورت می گیرد عنوان سیال خنک کننده سیستم، هوای گرم ورودی به سیستم می باشد و در تماس با آب ذخیره شده در پده های خنک کننده میزان بسیار زیادی حرارت از هوا به آب به وجود می آید.

کولر های سانتریفیوژ سرماسان دارای سه دسته زیر می باشند:

  1. کاربرد صنعتی کولر تبخیری مورد نظر و کولر صنعتی سلولزی سانتریفیوژ
    2. پد های خنک کننده ی سلولزی
    3. فن سانتریفیوژ

کاربرد صنعتی کولر سلولزی پلیمری
کولر های تبخیری سلولزی پلیمری در ابعاد و ظرفیت مختلفی ساخته شده اند. برای انواع کار های تجاری و صنعتی لازم است که کاربر ظرفیت کولر مورد نظر را باتوجه به ابعاد محوطه، آب و هوا….. مشخص کنید. برای تعیین این ظرفیت ها از جداول و فرمول های تخصصی ویژه ای نیاز می باشد.

اجزاء فن سانتریفیوژ
1.محفظه یا هاوینگ فن
2. ایمپلر ها و یا پروانه ها
3. کانال های ورودی و خروجی
4. شفت درایو
5. مکانیسم درایو
مابقی اجزای قابل استفاده در طراحی فن های سانتریفیوژ شامل یاتاقان ها، کوپلینگ ها، دستگاه قفل ایمپلر….. می باشد.
پد های خنک کننده سلولزی
پدهای خنک کننده مورد استفاده در سیستم های سرمایشی آبی جدید و همچنین کولر صنعتی سلولزی سانتریفیوژ پدهای سلولزی هستند. پدهای سلولزی از صفحه های کاغذی سلولز ساخته شده اند و می توانند در افزایش بازدهی سیستم بسیار مفید می باشد.
مزایای استفاده از پد های سلولزی
1.افزایش راندمان خنک سازی به دلیل جذب بالای آب
2. افزایش ریت تغییر دمای هوا گرم به دلیل حس کردن هوا در داخل کولر و تماس بیشتر آب که از ساختار و زاویای داخلی صفحه های سلولزی می باشد.
3. مقاومت بسیار بالای پد ها به دلیل استفاده از پولش های رزینی مخصوص
4. عدم رسوب گذاری و در صورت ایجاد رسوب؛ رسوب زدایی آسان است
5.جلو گیری از هدر رفتن آب نسبت به پد ها و پوشال های دیگر
6. عملکرد فیلتر برای جلوگیری از گرد و غبار و آلودگی های موجود در سالن های صنعتی
7. کمک به تنفس انسان
8.نصب و تعویض بسیار آسان
9. وزن بسیار سبک
10. قیمت مقرون به صرفه
11. عمر طولانی بین 3 الی 5 سال
12. جلوگیری از ورود حشرات
13.عدم پوسیدگی در مجاورت رطوبت
14.صرفه جویی در مصرف انرژی

فن کولر های صنعتی سلولزی سرماسان

تعریف فن سانتریفیوژ: فن های سانتریفیوژ ی دستگاه مکانیکی و برای انتقال هوا یا گاز های دیگر به کار می رود. بعضی از رفنس ها به نام دمنده و قفس سنجاب به این فن می گویند. چون طرز کار این فن های مکانیکی شبیه قفسه های مستر ها می باشند. این گونه فن ها سرعت و حجم جریان هوا را با استفاده از ایمپلرهای چرخان افزایش می دهد.
فن های سانتریفیوژی، جریان هوا را به صورت شعاع ای حرکت می دهند و جهت جریان هوا را معمولا 90 درجه تغییر می دهند.
این فن ها بسیار آرام و بی صدا، محکم و قوی، قابل اعتماد و دارای حوزه های کاربری می باشند.
فن های سانتریفیوژی را فن های حجم ثابت می گویند، چون این فن ها دارای سرعت ثابت و حجم نسبتا ثابتی از جریان هوا را حرکت می دهند. فن های سانتریفیوژ دارای کارایی بالایی می باشد و همچنین طرفدار های زیاد دارد.

شایع ترین فن مورد استفاده در سیستم های گرمایشی و سرمایشی فن ها سانتریفیوژ هستند. فن های سانتریفیوژ ارزان تر از فن های آکیسال (کولر صنعتی آکسیال) می باشند. به دلیل نیروی گریز، از مرکز شتاب می گیرد و از سیستم خارج می شوند.

خرید کولر صنعتی / خرید کولر سانتریفیوژ

چناچه با مطالعه این مطلب، قصد خرید کوار صنعتی و انواع دیگر سیستم‌های سرمایشی را دارید، برند سرماسان با مجرب‎ترین کادر، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‎باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست با شماره 22229176-021 تماس بگیرید تا کارشناسان سرماسان شما را راهنمایی کرده و محصول موردنظر خود را خریداری کنید. همچنین می‌توانید در مجله سرماسان اطلاعات و جزئیات بیشتری درباره سیستم‌های سرمایشی کسب کنید.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *